REZERVACE
+420 776 776 779

Pronájem vltavských člunů

Vltavské čluny, nazývané také jako tzv. „vltavské Naháče“ jsou menší říční čluny, které jsou široké 2 m a dlouhé 6,5m. Konstrukce tohoto člunu je inspirována podobou historických plavidel vltavských plavců. Těmto člunům se právě říkalo „Naháči“. Člun dokáže po Vltavě přepravit 11 pasažérů a pro svůj nízký ponor je ideální do malých vodních hloubek.

Historie vltavských člunů – „Naháčů“¨

Tyto čluny v dávných dobách vozily do Prahy písek, sůl a jiné rozmanité zboží. Z tohoto důvodu vznikl i jejich název, neboť do Prahy přijížděly tzv. „nahé“, tj. bez výstroje. V případě nutnosti plavby až do Hamburku se tyto lodě opatřily kajutou. Pokud dále nepluly, došlo zpravidla k jejich rozebrání a spálení. Původně byly tyto vltavské čluny vyráběny na Šumavě.

Fotogalerie vltavských člunů

Proč si pronajmout vltavský člun?

Tento malý člun je ideální nejen pro soukromé výletní plavby, ale také pro menší rodinné oslavy, malý svatební obřad, malé narozeninové party, romantické privátní plavby nebo pro firemní večírky. Z lodi budete moci obdivovat krásu pražských památek, užijete si jedinečnou atmosféru večerního západu slunce nebo pohled na noční Prahu!

Místa pro konání akcí.

NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Proč právě naše lodě?
  1. jedinečné trasy Prahou
  2. nejlépe situované přístaviště
  3. plavíme se v létě i v zimě
  4. ZDARMA návštěva Muzea Karlova mostu
  5. výběr lodí z více velikostí
  6. dobré ceny plaveb
  7. tradice v plavbách po Vltavě
  8. doplňkové služby (rauty)